TWORZYWA TECHNICZNE

Nasi partnerzy


Nowość

Voltadur G11 - płyta szkło-epoksydowa zgodna z EPGC203 w klasie izolacji F 155oC.
O wysokich parametrach elektroizolacyjnych i mechanicznych.


Już w sprzedaży!

Wykorzystanie laminatów technicznych

Elektroenergetyka


Produkty elektroizolacyjne i konstrukcyjne to podstawowy obszar zastosowań laminatów elektrotechnicznych. Specyficzne właściwości, a w szczególności elektroizolacyjność, stabilność materiałów w wysokich temperaturach oraz bardzo dobre parametry mechaniczne powodują, że mają one szerokie zastosowanie w przemyśle.

Przykładowe zastosowania to:

  • elementy w rozdzielnicach elektrycznych
  • części transformatorów
  • części silników elektrycznych
  • kliny izolacji żłobkowej
  • przepusty izolacyjne
  • elementy wsporcze szynoprzewodów

Transport

Kompozyty w branży transportowej znajdują zastosowanie z uwagi na swoje wyjątkowe parametry wytrzymałościowe, niski ciężar właściwy oraz właściwości samogasnące.

Stosowane są w przemyśle kolejowym skutecznie zastępując używane wcześniej materiały azbestopochodne. Wysokie walory estetyczne, sztywność i trwaość przy zachowaniu jednocześnie niskiej wagi elementów powodują, że po kompozyty często sięgają          projektanci przy projektowaniu wnętrz pojazdów. Inne zastosowania to obudowy chłodni, nadbudów pojazdów ciężarowych.

Elektronika


Tworzywa kompozytowe wykorzystywane są w przemyśle elektronicznym jako elementy elektro- i termoizolacyjne, jak również jako materiał konstrukcyjny dla elementów i narzędzi wspomagających proces produkcyjny.

Przykładem tego może być maska do procesu lutowania na fali, wykonana z tworzywa o bardzo wysokich parametrach mechanicznych i termoizolacyjnych, odpornego na substancje chemiczne stosowane w środkach czyszczących.

Chemia


Duroplasty, którymi są laminaty i profile GRP posiadają bardzo dobrą wytrzymałość na szerokie spektrum substancji chemicznych. Znajdują zastosowanie w izolacji instalacji i rurociągów. Szczególnym produktem są elementy łączeniowe, tj. pręty i nakrętki kompozytowe. Nie podlegają korozji, zachowując wysokie parametry mechaniczne.

Przemysł maszynowy


Laminaty techniczne w przemyśle mechanicznym znajdują zastosowanie z uwagi na swoje wyjątkowe parametry wytrzymałościowe, niski ciężar właściwy oraz właściwości elektro- i termoizolacyjne. Tekstolit, bakelit, TSE to najczęściej stosowane oznaczenia materiałów wykorzystywanych w tej gałęzi przemysłu.

Sport


Wysokie parametry mechaniczne oraz stabilność wymiarów powoduje, że kompozyty często znajdują zastosowanie w sprzęcie sportowym, turystycznym i rekreacyjnym. Posiadamy ofertę skierowaną do żaglowni (listwy żaglowe), przemysłu jachtowego (profile konstrukcyjne) i inne.

PL / EN / DE

  • Polski
  • English
  • Deutsch

Kontakt


tel. +48 32 723 11 92

         +48 32 723 11 93


fax + 48 32 790 40 38e-mail:biuro@inbeha.com


więcej>>


Nowa siedziba

W ubiegłym roku nasza firma przeniosła się do nowej siedziby w Orzeszu. Dysponujemy nowoczesną halą produkcyjną z parkiem maszynowym oraz większym zapleczem logistycznym.


DOJAZD